Tento program je spolufinancován statutárním městem Zlín.

Plavání od 6 měsíců s rodiči

Snahou Dětského centra VLNKA Zlín je vybudovat u malých dětí kladný vztah k vodě, naučit je základům plavání a záchranným polohám, potápět se, skákat do vody, orientovat se ve vodě – to vše nenásilně a formou her.

Snažíme se, aby byl každý kontakt s vodou pro děti i rodiče příjemným zážitkem. Děti se otužují, získávají návyk na pohybovou aktivitu od nejútlejšího dětství a berou ji jako přirozenou součást života.

Pohyb ve vodě je doprovázen říkankami a písničkami, které děti i rodiče motivují k lepším plaveckým výkonům.

„Plavání dětí s rodiči“ napomáhá v psychomotorickém vývoji batolat, kojenců i starších dětí, má kladný vliv na zdraví, otužování, dýchání, podpůrný aparát, trávení a spánek dítěte.

Výzkumy prokázaly, že pobyt kojenců a malých dětí ve vodě má také stimulující efekt na zvýšení koncentrace, pozornosti a vnímacích schopností, kromě toho utužuje vztah a důvěru dítěte k rodiči.

Děti jsou rozděleny do skupinek podle věku. Výuka je kromě toho přizpůsobena každému dítěti. Menší skupiny umožňují, že se Vám instruktorka může individuálně věnovat.

První lekce (nebo i několik počátečních lekcí) mohou být poznamenané adaptací dítěte na prostředí a děťátko, doma ve vaně jinak spokojené, může v bazénu plakat. Pokud se Vám to stane, dodejte dítěti více jistoty, např. je více ve vodě objímejte, stále na něj mluvte a snažte se ho zabavit hračkami. Dělejte jen ty cviky, které dítě zvládne a nedělejte nic, z čeho má strach. Uvidíte, že s Vaší pomocí dítě první zvykání na nové prostředí zvládne a bude ve vodě spokojené.

Nezapomínejte, že Vaše psychická (ne)pohoda se přenáší na dítě. Je-li maminka vystrašená, bude se s největší pravděpodobností bát i dítě. Důvěřujte proto našim zkušeným instruktorkám, že vědí, co dělají a že nebudou Vaše děťátko do ničeho nutit. Je skutečně velmi důležité, aby maminka, která dítě uklidňuje, byla sama klidná, protože dítě (i maličké) nejistotu matky vycítí a pláče.

Na jedné z prvních lekci Vám instruktorka vysvětlí abecedu potápění, povíte si, jak se zachovat, když děťátko pláče, když se mu něco nelíbí a v neposlední řadě také to, jak dítěti pomoci, když se nechtěně napije vody.

Do programu lekcí je pravidelně zařazován nácvik základních plaveckých dovedností – splývavé polohy, výdechy do vody (potopení obličeje, hlavy), pády a skoky do vody, orientace pod vodou, sebe záchrana atp.)

Přejeme Vám příjemně strávené lekce ve vodě.

Jdete na svoji první lekci plavání?

Těšte se – my se na vás také těšíme.

Budeme čekat hned u vstupu na recepci a vše vám vysvětlíme, se vším poradíme.

Přijďte aspoň 30 minut před začátkem lekce. Ať máte čas se rozkoukat, uzamknout kočárek, v klidu se zorientovat …

Určitě do časového harmonogramu po plavání započítejte minimálně 30-60 minut. Ať máte čas na aklimatizaci, kafíčko a hru v herně.

Co s sebou:

  • Plavky pro rodiče i dítě (případně plavací plenku)
  • Plaveckou čepici (není nutná na 1. lekci, ale později ano)
  • Mýdlo pro rodiče i dítě
  • Dětskou kosmetiku (na jakou jste zvyklí z domu po koupání)
  • Osušku nebo župan pro rodiče i dítě
  • Čisté pantofle k bazénu pro rodiče i děti, které už chodí (kvůli bezpečnosti i hygieně)
  • Plavecké brýle (pro rodiče případně pro starší dítko)

Cena za 1 lekci v bloku: 310 Kč.  Při včasné omluvě lekce máte možnost si lekci nahradit – více v sekci OMLUVY A NÁHRADY

Kurzy probíhají v  blocích, počet lekcí v bloku závisí na dni, ve kterém plavete.

Organizace lekce: lekce trvá 40 minut, z toho prvních pět minut je určeno na hru, rozplavání, rozpotápění a 35 minut je organizovaná činnost.

Více info o počtu lekcí v probíhajícím bloku naleznete v sekci ROZPISY LEKCÍ

Říkanky a písničky, které používáme v lekcích naleznete ke stažení zde: Říkanky VLNKA

Máte zájem o plavání nebo otázku? Napište nám zde:

Nebo kontaktujte recepci:

Telefon: 737 501 502