Tento program je spolufinancován statutárním městem Zlín.

Plavání dětí Zlín

Snahou Dětského centra VLNKA Zlín je vybudovat u malých dětí kladný vztah k vodě, naučit je základům plavání a záchranným polohám, dále potápět se, skákat do vody, orientovat se ve vodě – to vše nenásilně a formou her, děti se otužují a získávají návyk na pohybovou aktivitu od nejútlejšího dětství a berou ji jako přirozenou součást života.

Snažíme se, aby byla každá lekce pro děti i rodiče příjemným zážitkem. Pohyb ve vodě je doprovázen říkankami a písničkami, které děti i rodiče motivují k lepším plaveckým výkonům.

„Plavání dětí s rodiči“ napomáhá v psychomotorickém vývoji batolat, kojenců i starších dětí, má kladný vliv na zdraví, otužování, dýchání, podpůrný aparát, trávení a spánek dítěte.

Výzkumy prokázaly, že pobyt kojenců a malých dětí ve vodě má také stimulující efekt na zvýšení koncentrace, pozornosti a vnímacích schopností, kromě toho utužuje vztah a důvěru dítěte k rodiči.

Plaveme v nerezovém bazénu o rozměrech 4,0 * 4,7 * 1,25m. Bazén je vybaven lavicí, která umožňuje i velmi malým dětem stát ve vodě a odpočinout si a pohrát, zapuštěným žebříkem pro pohodlný vstup i výstup z bazénu a madlem pro ručkování.

Děti jsou rozděleny do skupinek podle věku, výuka je přizpůsobena každému dítěti.

Menší skupiny (maximálně 6 dětí) umožňují, že se Vašim dětem instruktorka může individuálně věnovat.

Organizace lekce: lekce trvá 40 minut, z toho prvních pět minut je určeno na hru, rozplavání, rozpotápění a 35 minut je organizovaná činnost.

Kurzy probíhají v 2-4 měsíčních blocích, počet lekcí závisí na dni, ve kterém plavete.

Samozřejmostí pro nás je možnost náhrad zameškaných lekcí – rodiče mají možnost omluvit se z lekce do 8:00 hod dne konání lekce a tyto omluvené lekce si nahradit ještě měsíc po skončení bloku.

Více info o počtu lekcí v probíhajícím bloku naleznete v sekci ROZPISY LEKCÍ.

Říkanky a písničky, které používáme v lekcích naleznete ke stažení zde: ŘÍKANKY VLNKA

Bazénová technologie:

Pro úpravu vody používáme nejmodernější bazénovou technologii s přesným dávkováním chloru doplněnou o OZONIZÉR a UV LAMPU. Ozon i UV záření jsou 100% využity k dezinfekci a odbourání škodlivých látek.

Kromě vysoce účinné dezinfekce se tato technologie vyznačuje efektivním odbouráváním škodlivých látek a umožňuje udržovat hodnoty vázaného chloru na nejnižších možných hodnotách.

Kvalita vody je 3x denně měřena a kontrolována recepcí, 1x za měsíc jsou odebírány vzorky akreditovanou laboratoří, která pak naměřené výsledky předávají v elektronické podobě KHS Zlín.

Součástí kontroly kvality vody jsou časté nehlášené návštěvy dozorovaného orgánu z hygienických stanic. Provádějí kontrolní činnost celé provozovny a nabírají vlastní vzorky vody.

Máte zájem o plavání nebo otázku? Napište nám zde:

Nebo kontaktujte recepci:

Telefon: 737 501 502