Vítáme Vás v Dětském centru VLNKA

Našim cílem jsou šťastné a dobře prospívající děti a spokojení rodiče.

Mezi naše hlavní aktivity patří pořádání kurzů plavání kojenců a batolat, cvičení dětí, hlídání dětí – Pidiškolka, masáže miminek a předporodní kurzy.

V bazénu nepodporujeme přehnanou soutěživost rodičů, kteří chtějí, aby se právě jejich „plaváček” potápěl hned po první lekci a přeplaval bazén ve dvou letech. Přibližně do čtyř let prohlubujeme plavecké dovednosti: potápění, výdech do vody, orientaci pod vodou, splývavé polohy na břiše a na zádech, pády a skoky do vody s potopením a vyplaváním na hladinu, znakové a kraulové nohy.

K nácviku těchto dovedností užíváme hru, básničky, říkadla, písničky, postupně zařazujeme nácvik plaveckých stylů..

Lekce cvičení a pidiškolky v naší herně jsou pestré, pro děti je připraven bohatý program, při kterém je využíváno množství pomůcek pro pohybovou, výtvarnou, rozumovou a hudební výchovu.

Snažíme se, aby k nám děti chodily rády, proto je do ničeho příliš nenutíme, případné nenálady řešíme s humorem a pochopením.

Vždy respektujeme psychomotorický vývoj dítěte a veškeré pohybové aktivity ve vodě i na suchu z něj vycházejí.

V Dětském centru VLNKA  maminkám nabízíme možnost užít si společně strávené chvíle na suchu i ve vodě a naučit se dobře rozumět svému dítěti.

Proč si vybrat Dětské centrum VLNKA?

  • Naše kurzy vedou odborně vyškolení instruktoři s několikaletou praxí ve všech nabízených aktivitách, kteří vlastní certifikát o absolvování akreditovaného kurzu MŠMT a ovládají metodiku a didaktiku plavání s kojenci, batolaty a dětmi v předškolním věku.
  • Zakládáme si na vstřícném a osobním přístupu k dětem a dospělým.
  • Bazén a zázemí – kromě bazénu, šaten a sprch, jak pro maminky, tak i pro tatínky u nás najdete prostorný dětský koutek pro aklimatizaci dětí po plavání s odděleným koutkem pro nejmenší děti, dále bar pro posezení u kafíčka, medovníku, chlebíčků apod. .. a také recepci pro váš maximální komfort.
  • Technologie – plaveme v bazénu určeném výhradně pro děti s nejmodernější technologií. UV lampa a ozonizace zajišťují maximálně čistou vodu s minimálním obsahem chloru, vhodnou i pro alergiky a astmatiky.
  • Ekologie – třídíme odpad, používáme úklidové prostředky šetrné k přírodě a schválené Krajskou hygienickou stanicí pro použití v prostorách s nejmenšími dětmi.
  • Bezpečnost a pohodlí pro vás i vaše děti – speciální protiskluzová dlažba a podlahové vytápění na bazénu, v šatnách, sprchách i v herně.
  • Dostupnost – přímo u dětského centra je dostatek parkovacích míst, pro kočárky máme k dispozici bezbariérový vstup.