Plavání dětí Zlín

Hlavním cílem Dětského centra VLNKA Zlín je vybudovat u malých dětí kladný vztah k vodě, naučit je základům plavání a záchranným polohám, dále potápět se, skákat do vody, orientovat se ve vodě – to vše nenásilně a formou her, děti se otužují a získávají návyk na pohybovou aktivitu od nejútlejšího dětství a berou ji jako přirozenou součást života.

Snažíme se, aby byla každá lekce pro děti i rodiče příjemným zážitkem. Pohyb ve vodě je doprovázen říkankami a písničkami, které děti i rodiče motivují k lepším plaveckým výkonům.

„Plavání dětí s rodiči“ napomáhá v psychomotorickém vývoji batolat, kojenců i starších dětí, má kladný vliv na zdraví, otužování, dýchání, podpůrný aparát, trávení a spánek dítěte.

Výzkumy prokázaly, že pobyt kojenců a malých dětí ve vodě má také stimulující efekt na zvýšení koncentrace, pozornosti a vnímacích schopností, kromě toho utužuje vztah a důvěru dítěte k rodiči.

Plaveme v nerezovém bazénu o rozměrech 4,0 * 4,7 * 1,25m. Bazén je vybaven lavicí, která umožňuje i velmi malým dětem stát ve vodě a odpočinout si a pohrát, zapuštěným žebříkem pro pohodlný vstup i výstup z bazénu a madlem pro ručkování.

Děti jsou rozděleny do skupinek podle věku, výuka je přizpůsobena každému dítěti.

Menší skupiny (maximálně 6 dětí) umožňují, že se Vašim dětem instruktorka může individuálně věnovat.

Kurzy probíhají v 3 měsíčních blocích, počet lekcí závisí na dni, ve kterém plavete.

Při zameškání 2 lekcí v bloku vzniká nárok na víkendové rodinné plavání (45 minut bazén, 60 minut herna). Rodinné plavání je určeno pro 1 dítě a 2 rodiče, cena za dalšího sourozence je 70Kč.

Více info o počtu lekcí v probíhajícím bloku naleznete v sekci ROZPISY LEKCÍ.

Říkanky a písničky, které používáme v lekcích naleznete ke stažení zde:  Říkanky VLNKA.

 

Bazénová technologie:

Pro úpravu vody používáme nejmodernější bazénovou technologii s přesným dávkováním chloru doplněnou o OZONIZÉR a UV LAMPU. Ozon i UV záření jsou 100% využity k dezinfekci a odbourání škodlivých látek.

Kromě vysoce účinné dezinfekce se tato technologie vyznačuje efektivním odbouráváním škodlivých látek a umožňuje udržovat hodnoty vázaného chloru na nejnižších možných hodnotách.

Kvalita vody je 3x denně měřena a kontrolována recepcí, 1x za měsíc jsou odebírány vzorky vody Krajskou hygienickou stanicí.

Máte zájem o plavání nebo otázku? Napište nám zde:

Nebo kontaktujte recepci:

Telefon: 737 501 502